«Powrót

Z wizytą w Przedszkolu Publicznym nr 54 w Szczecinie

Z wizytą w Przedszkolu Publicznym nr 54 w Szczecinie

Z wizytą w Przedszkolu Publicznym nr 54 w Szczecinie

We wtorek (02.10.br.) w Przedszkolu Publicznym nr 54 w Szczecinie funkcjonariusze IAS w Szczecinie przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla dzieci z grup przedszkolnych w wieku 5 i 6 lat z zakresu ochrony zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i roślin pt.: „I ja mogę chronić dzikie zwierzęta".

Na początku spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca funkcjonariuszy. Zafascynowane mundurami chwaliły się kto jeszcze nosi mundur. Następnie maluchy poznały historię pewnego żółwia i jak zakończył się jego kontakt z człowiekiem. Poruszone losem bohatera filmu dzieci obiecały, że w przyszłości będą dbać o zwierzęta, a tych „zagranicznych" nie będą kupować i zabierać do domu, gdyż chcą aby były na wolności. W trakcie zajęć każda grupa przedszkolaków z dużym zaangażowaniem kolorowała ogromnego słonia – kolorowankę przygotowaną przez koordynatora ds. CITES. Warto wskazać, iż to właśnie sylwetkę słonia użyto w grafice słowa CITES będącego znanym na całym świecie logo Konwencji Waszyngtońskiej.

Wspólny czas zakończył się oglądaniem zgromadzonych w celach edukacyjnych przez tutejszą Izbę okazów chronionych gatunków zwierząt i wykonanych z nich przedmiotów oraz wręczeniem dzieciom pamiątkowych dyplomów.
Prowadzone przez funkcjonariuszy tego typu spotkania edukacyjne przybliżają dzieciom i młodzieży bardzo ważny temat jakim jest ochrona ginących gatunków zwierząt i roślin i jak ważne zadania w tym zakresie spoczywają na organach KAS.

Pliki do pobrania