XIV edycja konkursu na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy 2016 r.

  XIV edycja konkursu na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy 2016 r.

  XIV edycja konkursu na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy 2016 r.

  Już po raz XIV przedsiębiorcy wybrali najbardziej profesjonalne i przyjazne ich zdaniem urzędy skarbowe. 29 czerwca 2016 r. w siedzibie Business Centre Club odbyła się uroczysta Gala Finałowa konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy.

  Przedsiębiorcy ocenili urzędy za pomocą ankiet, dokonując oceny brali pod uwagę: jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji, profesjonalizm oraz kompetencje pracowników. Nagradzali za życzliwość i pozytywne nastawienie urzędników do podatnika.

  W  tegorocznej edycji przedstawiciele biznesu wyróżnili 66 urzędów skarbowych, które otrzymały tytuł "Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy". Zwycięskie Urzędy mogą posługiwać się powyższym tytułem przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.

  Wśród nagrodzonych znalazły się dwa urzędy, które po raz 14 otrzymały wyróżnienia, są to: Urząd Skarbowy w Łukowie oraz Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku. Najwięcej urzędów skarbowych nagrodzono w województwie mazowieckim.

  Prezes Business Centre Club Pan Marek Goliszewski złożył serdeczne gratulacje Naczelnikom nagrodzonych urzędów. Podkreślił, że działania administracji podatkowej i przedsiębiorców mają wspólny cel, którym jest zasilenie skarbu państwa. Zwrócił uwagę na dwie rzeczy, które utrudniają realizację tego celu: szarą strefę oraz trudne i skomplikowane prawo. Dlatego bardzo ważna jest wzajemna współpraca między biznesem a administracją. Coraz więcej sygnałów wpływa do BCC, że urzędy skarbowe na przestrzeni ostatnich lat bardzo zmieniły swoje podejście i nastawienie do przedsiębiorcy. Dziś przedsiębiorca może liczyć na wsparcie ze strony aparatu skarbowego.

  Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów nadzorujący pracę administracji podatkowej, Pan Marian Banaś serdecznie pogratulował Naczelnikom nagrodzonych urzędów skarbowych za ogromny wkład w budowanie profesjonalnej i przyjaznej administracji. Podkreślił, że sukcesywne zmiany zachodzące w administracji są odpowiedzią na potrzeby podatników. Administracja podatkowa stale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, pomaga w wypełnianiu przez nich obowiązków podatkowych. W chwili obecnej trwają prace nad konsolidacją służb skarbowych i celnych, czego efektem będzie powstanie Krajowej Administracji Skarbowej. Dobra relacja między biznesem a administracją niewątpliwie przełoży się na rozwój i wzrost gospodarczy kraju.

  W imieniu przedsiębiorców gratulacje złożył Kanclerz Loży Warszawskiej Pan Jerzy Zieliński, również zwrócił uwagę na wyraźną pozytywną zmianę nastawienia urzędów do przedsiębiorców. Jego zdaniem bardzo ważne jest dla obu stron poznanie wzajemnych potrzeb i oczekiwań.

  W imieniu nagrodzonych serdeczne podziękowania organizatorom konkursu złożyła Naczelnik Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu Pani Bożena Kaleta.

  Lista laureatów XIV edycji konkursu na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy 2016 r. w woj. zachodniopomorskim:

  • Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie
  • Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie
  • Urząd Skarbowy w Białogardzie
  • Urząd Skarbowy w Choszcznie
  • Drugi Urząd Skarbowy w Szczecinie
  • Urząd Skarbowy w Drawsku Pomorskim

  Pliki do pobrania