«Powrót

Zerowy PIT dla młodych już od sierpnia 2019 r.

Zerowy PIT dla młodych już od sierpnia 2019 r.

Zerowy PIT dla młodych już od sierpnia 2019 r.

zmiany w PIT
zmiany w PIT
  • 24 lipca 2019 r. prezydent RP podpisał ustawę, która wprowadza program Bez PIT dla Młodych.
  • Dzięki temu ponad 2 mln osób pracujących poniżej 26. roku życia nie będzie płacić PIT, co pomoże im w starcie na rynku pracy.
  • Nowa ulga wejdzie w życie już 1 sierpnia 2019 r.


„Dzięki podpisanej przez Pana Prezydenta ustawie młode osoby już od sierpnia tego roku nie będą musiały płacić podatku PIT. To bardzo ważna zmiana, która pozwoli lepiej zarabiać ponad 2 mln młodych osób. Dzięki temu, będą mogli łatwiej planować swoją przyszłość i nie wyjeżdżać w poszukiwaniu pracy zagranicę. Wyższa pensja będzie z pewnością impulsem do rozwoju zawodowego ale również osobistego, np. decyzji o założeniu rodziny." - powiedział minister finansów Marian Banaś.
Na czym polega ulga
Zwolnienie z PIT obejmie przychody młodego podatnika z pracy oraz z umów zlecenia do wysokości 85 528 zł w roku podatkowym.
W 2019 r. limit zwolnienia będzie wynosił 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ ulga będzie funkcjonować przez 5 miesięcy, od sierpnia do grudnia.
Zwolnienie będzie obowiązywać niezależnie od liczby umów lub liczby płatników. Jeżeli zarobki przekroczą próg, to dopiero nadwyżka (ponad 85 528 zł) będzie opodatkowana według skali podatkowej.
Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych jest realizacją zapowiedzi zniesienia podatku PIT dla pracujących do ukończenia 26. roku życia. Dzięki tej zmianie młode osoby będą miały zapewniony lepszy start na rynku pracy.
Kiedy ulga zacznie obowiązywać
Ulga wejdzie w życie 1 sierpnia 2019 r. i będzie mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od tego dnia.
Więcej informacji o uldze na stronie Ministerstwa Finansów

Ulotka Bez PIT dla młodych

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 29.07.2019 Data publikacji: 29.07.2019 11:47 Data ostatniej modyfikacji: 31.07.2019 10:23
Autor: Ministerstwo Finansów Osoba publikująca: Małgorzata Brzoza Osoba modyfikująca: Małgorzata Brzoza
Rejestr zmian