«Powrót

Obchody Dnia KAS w Zachodniopomorskiem

Obchody Dnia KAS w Zachodniopomorskiem

Obchody Dnia KAS w Zachodniopomorskiem

Obchody Dnia KAS w Zachodniopomorskiem
Obchody Dnia KAS w Zachodniopomorskiem - poczet sztandarowy
Obchody Dnia KAS w Zachodniopomorskiem
 • 23 września odbyły się tegoroczne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zorganizowane zgodnie z ceremoniałem KAS.
 • W trakcie uroczystości pracownicy i funkcjonariusze KAS otrzymali, m.in. odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Obchody uświetnił koncert orkiestry wojskowej ze Świnoujścia

  Uroczystości rozpoczęły się mszą o godz. 10.00. Po mszy obchody przeniosły się na do auli Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie o godz. 12:00 rozpoczął się regionalny Dzień KAS.

  W trakcie uroczystości, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pracownikom i funkcjonariuszom IAS w Szczecinie zostały wręczone Medale za Długoletnią Służbę. Medale w imieniu Prezydenta wręczał Wojewoda Zachodniopomorski – Zbigniew Bogucki wspólnie z Dyrektorem Departamentu Poboru Podatków Ministerstwa Finansów – Arkadiuszem Jedynakiem oraz  Dyrektorem IAS w Szczecinie – Robertem Muszyńskim. W drugiej części uroczystości nastąpiło mianowanie funkcjonariuszy na wyższy stopień w korpusie oficerów młodszych w Służbie Celno-Skarbowej, wręczenie odznak „Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej" oraz dyplomy uznania.

   „Historia zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej to historie prawie trzech tysięcy ludzi, którzy wykorzystują swoje umiejętności, wiedzę, zaangażowanie w służbie krajowi i jego finansowemu bezpieczeństwu" powiedział Robert Muszyński Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie dziękując pracownikom i funkcjonariuszom za dotychczasową pracę.

  Uroczystości uświetnił występ muzyczny orkiestry wojskowej ze Świnoujścia.