«Powrót

Kolejne fałszywe maile zawiadamiające o wszczęciu kontroli skarbowej

Kolejne fałszywe maile zawiadamiające o wszczęciu kontroli skarbowej

Kolejne fałszywe maile zawiadamiające o wszczęciu kontroli skarbowej

  • Fałszywe maile o wszczęciu kontroli skarbowej ponownie otrzymują podatnicy woj. zachodniopomorskiego.
  • Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyła pocztą elektroniczną zawiadomień o wszczęciu kontroli.

Do urzędów skarbowych woj. zachodniopomorskiego zgłaszają się podatnicy zaniepokojeni otrzymanymi mailami z informacją o wszczęciu kontroli skarbowej.

Fałszywe maile przyszły ze skrzynek pocztowych nie pochodzących z domeny Krajowej Administracji Skarbowej - @mf.gov.pl. W mailach nie ma również wskazanego konkretnego urzędu skarbowego, tylko ogólna nazwa „urząd skarbowy". Maile mogą być pisane niepoprawną polszczyzną, pozbawione polskich znaków miękkich a do wiadomości mogą być załączone załączniki.

Ostatnio fałszywe informacje opatrzone są często podpisem - "Inspektor ds. Poboru Podatkow , Tomasz Mazur".

Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że nie jest nadawcą wspomnianych maili. Są one najprawdopodobniej próbą wyłudzenia danych lub próbą zainfekowania komputera. Prosimy podatników o nieotwieranie załączników.

Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik/link może zawierać szkodliwe oprogramowanie.

KAS nie jest również nadawcą wiadomości o rzekomo obowiązkowych odpłatnych wpisach w rejestrach przedsiębiorców. Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) - prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju są BEZPŁATNE!

Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!