«Powrót

Sprawozdania Finansowe

Sprawozdania Finansowe

Sprawozdania Finansowe

Informujemy, że w aktualnym stanie prawnym podatnicy:

  • podatku PIT obowiązani do sporządzenia sprawozdania finansowego,
  • podatku CIT niewpisani do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przekazują sprawozdanie finansoweSzefowi Krajowej Administracji Skarbowej wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Należy tego dokonać za pośrednictwem dedykowanej aplikacji e-Sprawozdania Finansowe (dostępnej na stronie internetowej: e-sprawozdania.mf.gov.pl), bądź własnych systemów informatycznych z wykorzystaniem interfejsu programistycznego API udostępnionego przez Ministerstwo Finansów.

Natomiast jednostki wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przesyłają e-sprawozdania wyłącznie do Krajowego Rejestru Sądowego. Należy to zrobić  za pośrednictwem systemu teleinformatycznego udostępnionego przez Ministra Sprawiedliwości na stronie internetowej: ekrs.ms.gov.pl.

Ważne!

W związku z epidemią COVID-19 w 2020 r. zostały wydłużone o 3 miesiące terminy sporządzania i zatwierdzania sprawozdań finansowych składanych do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).

Dlatego terminy złożenia sprawozdania za rok obrotowy 2019, który jest równy kalendarzowemu, przypadły na:

  • 31 lipca 2020 r. - w przypadku osób fizycznych, które prowadzą księgi rachunkowe,
  • 10 października 2020 r. - w przypadku podatników CIT, którzy nie są wpisani do rejestru przedsiębiorców KRS (10 dni od daty zatwierdzenia sprawozdania),
  • 15 października 2020 r. - w przypadku podmiotów wpisanych do KRS (15 dni od dnia jego zatwierdzenia).
bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 16.10.2020 Data publikacji: 16.10.2020 14:10 Data ostatniej modyfikacji: 16.10.2020 14:12
Autor: Agnieszka Ciechan-Podolska Osoba publikująca: Agnieszka Ciechan-Podolska Osoba modyfikująca: Agnieszka Ciechan-Podolska
Rejestr zmian